تفاوت بین میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

تفاوت بین میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو هر دو در جهت پر پشت به نظر رسیدن ابرو ها استفاده می شوند اما روش های انجام آن ها تفاوت هایی با هم دارد.ما در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت های این 2 روش آشنا بسازیم.


میکروبلدینگ روشی نیمه دائمی می باشد اما به دلیل طبیعی تر بودن آن نسبت به میکروپیگمنتیشن با استقبال بیشتری همراه است. میکروپیگمنتیشن به وسیله دستگاه و قلم دیجیتال ماده رنگی را وارد عمق پوست می کنند.این روش دائمی تر از روش میکروبلدینگ می باشد.


از سوی دیگر میکروبلدینگ دوره بهبودی کمتری نسبت به میکروپیگمنتیشن دارد و همچنین هزینه ی آن کمتر می باشد.اما نکته ای که می بایست به آن توجه کرد این است که ماندگاری آن هم نسبت به میکروپیگمنتیشن کمتر می باشد.به طور کلی هر دوی این روش ها نیمه دائمی هستند. در روش میکروبلیدینگ میزان ماندگاری آن نهایتا به 6 ماه می رسد اما زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن تا 3 سال می باشد.به همین دلیل در هر دو روش نیاز به ترمیم وجود دارد.


میکروپیگمنتیشن علاوه بر ترمیم ابرو در مداوای مشکلات دیگری نظیر بیماری ویتیلیگو (برص یا پیسی) و همچنین ترمیم جای زخم بر روی بدن نقش بسزایی دارد.برای مثال با میکروپیگمنتیشن می توان جای زخم هایی که به وسیله جراحی پلاستیک به وجود آمده است را ترمیم نمود.


سایر تفاوت های این دو روش

در روش میکروبلدینگ بدلیل خراش هایی که روی پوست ایجاد می شود بافت پوست دچار پارگی شده و سبب ایجاد زخم یا اسکار می شود اما در روش میکروپیگمنتیشن بدین صورت نیست.


روش میکروبلدینگ یک روش غیر پزشکی است و توسط افراد مجرب و آشنا با این کار توسط تیغ BLADE صورت می گیرد و رنگی که برای این کار استفاده می شود روغنی است اما در میکروپیگمنتیشن این کار با دستگاه مخصوص و رنگ های مخصوص انجام می شود.


روش میکروبلدینگ چون با دست انجام می شود میزان نفوذ رنگ و فشار برای جاهای کم رنگ و پر رنگ دقیق نیست به همین دلیل ممکن است تفاوت هایی بین دو ابرو بوجود آید اما میکروپیگمنتیشن به دلیل اینکه به وسیله دستگاه انجام می شود میزان نفوذ و مقدار رنگ یکسان می باشد.


قلم های مورد استفاده در این دو روش با هم متفاوت است.قلم میکروبلدینگ که BLADE نام دارد بدون موتور و به صورت دستی است و سوزن های یک بار مصرف دارد اما در روش میکروپیگمنتیشن قلم دارای موتور است و می توان به وسیله ی آن دور موتور را برای میزان فشار و یا انتقال رنگ تنظیم نمود.


روش میکروپیگمنتیشن روی هر پوستی قابل استفاده می باشد اما در روش میکروبلدینگ این طور نیست.


آموزش جامع microsoft project 2013

نحوه آموزش :مجازی
گواهینامه پایان دوره :گواهینامه شرکت در دوره

خرید آزمون
350,000 تومان
اصول و طراحی ping

نحوه آموزش :مجازی
گواهینامه پایان دوره :گواهینامه شرکت در دوره

خرید آزمون
500,000 تومان
آموزش گام به گام میکروپیگمنتیشن خط چشم

نحوه آموزش :مجازی - تصویری
گواهینامه پایان دوره :گواهینامه شرکت در دوره

خرید آزمون
500,000 تومان
بازاریابی محتوا

نحوه آموزش :مجازی
گواهینامه پایان دوره :گواهینامه شرکت در دوره

خرید آزمون
350,000 تومان