آموزش مجازی چیست

آموزش مجازی چیست

آموزش مجازی یا E-Learning یادگیری با استفاده از تکنولوژی های الکترونیکی برای دسترسی به برنامه درسی در خارج از یک کلاس سنتی است.یادگیری این نوع آموزش بسیار آسان تر از سایر روش های آموزشی می باشد.


اصطلاحات بسیاری وجود دارد که برای توصیف این روش آموزشی ارائه می شود.اصطلاحاتی همچون:

آموزش آنلاین

• آموزش از طریق اینترنت

• آموزش از راه دور

• آموزش الکترونیک کامپیوتری

• یادگیری آنلاین

• یادگیری اینترنتی و ...


ما آموزش الکترونیک را به عنوان دوره هایی تعریف می کنیم که به طور خاص از طریق اینترنت به جایی غیر از کلاس درس که در آن استاد آموزش می دهد، ارائه می دهیم. این نوع آموزش از طریق DVD یا CD-ROM، نوار ویدئویی یا یک کانال تلویزیونی نمی باشد بلکه تعاملی است که در آن شما همچنین می توانید با معلمان، اساتید و یا سایر دانش آموزان خود در کلاس خود ارتباط برقرار کنید.


گاهی اوقات آموزش ها به صورت زنده می باشد. جایی که شما می توانید "به صورت الکترونیکی" دست خود را بالا ببرید و در زمان واقعی تعامل داشته باشید و یا یک سخنرانی که از قبل نوشته شده است را در این فضا به سایرین ارائه دهید.


همواره معلم یا استاد در این نوع آموزش می تواند با شما ارتباط برقرار کند و یا بلعکس.برای مثال تکالیف و یا تست های شما را ببیند و در صورت یه وجود آمدن سوال بتوانید به راحتی آن را با استاد خود در میان بگذارید.


آموزش مجازی فرآیندی ثابت شده است و یک روش موفق از طرف آموزش و پرورش معرفی شده است.این روش در کشورهایی همچون آمریکا برای بسیاری از شهروندان به یک سبک زندگی مبدل شده است.


این نوع آموزش دامنه بسیار گسترده ای دارد و بسته به نوع آموزش به چهار دسته ققسیم می شود:

✔  آموزش مجازی بر پایه وب

این روش آموزش به وسیله اینترنت می باشد.تمامی آزمون ها از این طریق است و مدرک پایان دوره هم به همین شکل ارائه می شود.تمامی جلسات کلاس ها ، یادداشت ها ،جزوات درسی و...به صورت آنلاین و از طریق وب می باشد.

✔  آموزش مبتنی بر کامپیوتر:

در این روش از آموزش مجازی نیاز به متصل شدن به اینترنت نمی باشد مگر اینکه در مواردی خاص نیاز باشد.تمامی موارد مورد نیاز آموزش یعنی جلسات و کلاس ها و جزوات و سایر نیاز های کلاس به وسیله CD و یا سایر ذخیره کننده های اطلاعات ارائه می شود.

✔  آموزش به وسیله ابزار های دیجیتال همراه:

این آموزش به وسیله ابزار هایی همچون PDA و یا Tablet PC ارائه می شود.

✔  آموزش به وسیله موبایل:

آموزش از طریق موبایل یا تلفن همراه روشی جدیدی است که می تواند در گروه بالا نیز قرار گیرد اما به این علت که تعداد استفاده کنندگان از موبایل بسیار زیاد است این دسته از دسته قبل جدا شده است.نام دیگر این نوع آموزش M-Learning می باشد.نیاز اساسی این روش آموزشی زیر ساخت های مخابراتی قوی است.


برخی از مزایای آموزش آنلاین:

• کاهش هزینه های آموزش

• آرامش و راحتی در این کلاس ها

• عدم محدودیت زمانی و مکانی

• مناسب افراد شاغل که زمان لازم برای کلاس های حضوری ندارند


هوش مصنوعی

نحوه آموزش :مجازی
گواهینامه پایان دوره :گواهینامه شرکت در دوره

خرید آزمون
250,000 تومان
شناخت عقب ماندگی ذهنی

نحوه آموزش :مجازی
گواهینامه پایان دوره :گواهینامه شرکت در دوره

خرید آزمون
250,000 تومان
استراتژی های کارآقرینی

نحوه آموزش :مجازی
گواهینامه پایان دوره :گواهینامه شرکت در دوره

خرید آزمون
300,000 تومان
روانشناس خود کامگی

نحوه آموزش :مجازی
گواهینامه پایان دوره :گواهینامه شرکت در دوره

خرید آزمون
250,000 تومان